marisa_t (marisa_t) wrote,
marisa_t
marisa_t

УПЦ (МП) чи все ж таки РПЦ? «Русский мир» в київському Ботанічному саду

На днях в ЗМІ з’явилась новина про те, що СБУ розшукує Олексія Селіванова за причетність до фінансування тероризму.
"04.07.14 17:21 СБУ: Помощник экс-министра обороны Селиванов причастен к финансированию террористов."

10462432_705230529524716_26743675570066223_o
Його та інших цікавих персонажів об'єднує не тільки про-російське крило УПЦ (МП), а й відомий своїми молодіжними ініціативами, журналом «Отрок» і фестивалем православного кіно «Покров», Свято-троїцький Іонінський Монастир. Настоятель архімандрит Іона Черепанов.

Олексій Селіванов співробітник (колишній напевно) синодального відділу у справах молоді УПЦ.
Оперативно видалений з сайту. Але гугл-кеш все пам’ятає. І скріншот, щоб не загубилось.
4к4кккккккккккккк

Сотник казачєства. Заголовки на сайті – це окрема тема для розслідування СБУ.
А тут дуже багато про Селиванова, ціле досьє.
З його опусами можна ознайомитись на сайті журналу «Отрок». Стаття Защитник Веры (Кометувати не хочеться. Захищати віру фінансуючи тероризм – це надто за Оруелом). Трохи більше його творів, якщо комусь таке цікаво.
Активний учасник молодіжних зустрічей в Іонінському монастирі. Ну, і "Отрок" не публікує будь-кого, без відома головного редактора, архімандрита Іони Черепанова.

Наступний персонаж – Ігорь Друзь. (Це той що приводив священика причащати «Беркут» на Грушевського)
Друзь пов'язаний з партією «Держава». За неї агітував і записував в члени партії. І багато хто з молоді записався. Це партія колишнього генпрокурора Донецька Генадія Васильева. За неї ще в 2004 році агітував і Іонінський монастир. Потім ця партія влилась в ПР, а Васильєв був свого часу віце-спікером, потім заступником голови Адміністрації президента при Януковичі. Продовжує працювати у Верховній Раді.
Документи, знайдені в офісі Партії Регіонів, свідчать про фінансування антиукраїнських публікацій у пресі, так звані «хресні ходи», форуми тощо.
Цитата: «Зокрема, є документи про фінансові справи з таким собі Ігорем Друзем (перерахована сума 125 тис. грн.) та Євгеном Копиловим (перерахована сума 35 тис. рублів).
В інтернеті є згадка про голову української громадської організації «Народний собор» Ігоря Друзя. Він є автором «опусів» «Український націоналізм як фактор деградації народу України», «Українство»: етнос чи ідеологія?», «Українство» як антиетнічна політична ідеологія» та ін.»
Опус Іоря Друзя на сайті журналу «Отрок» під назвою «Меч и крест».
На місці СБУ я би з цього персонажа почала цікавитись тими, хто організовує (і головне фінансує) сепаратистські зібрання і так звану «Київську народну республіку», з антидержавними «хресними ходами» від Києво-Печерської Лаври.

im578x383-12
im578x383-11
im578x383-3

Згідно знайдених документів, гроші він отримував очевидно від Філіппова. Відомостей про Філіппова в мережі найменше. Моя пам'ять може мене зраджувати, але це здається помічник депутата Андрія Деркача. (Цей зв'язок – лише моє суб’єктивне припущення)
Андрій Леонідович Деркач, син Леоніда Деркача, голови СБУ при Кучмі. Досить непублічна людина, активний жертводавець УПЦ МП (Власти Крыма включили в список персон нон грата крупнейших меценатов Московского патриархата)
Він наприклад, бере участь Соборі Української Православної Церкви [Московського патріархату] 8 липня 2011 року
150. Деркач Андрій Леонідович, народний депутат України.

Звичайно, таких розписок від священників ми не побачимо. Вони не настільки недалекоглядні, як Друзь, та нахабні, як Селиванов.

Але цікаво не це, цікаво наскільки Свято-Троїцький Іонінський монастир активно пропагує ідеї Патріарха Кирила. Те що сам монастир давно і надовго опікується молоддю, виховуючи її на ідеології «руского міра» відомо давно. Якщо почитати журнал «Отрок», то на перший погляд це журнал для віруючих, про віруючих і церкву.
А на другий? Це журнал для росіян закордоном. Там немає нічого від України і українського. Лише декорації.
Так цей журнал ще з 2007 року запитував «Кто сегодня будет защищать Святую Русь?», а зараз порівнює Україну і Руанду тощо.
Він продовжує друкувати сумнозвісного Андрія Ткачова, який проклинав Майдан (відео-проповіді є в загальному доступі на ю-туб). А зараз переїхав до Москви. Офіційна версія – пішов на підвищення. Неофіційна – втік від допитів СБУ. (Хоча перше не виключає друге)

Причетність Іонінського монастиря до фінансування тероризму? Навряд. Причетність до ідеологічної війни на боці агресора?
І тут не до жартів. Ми з вами на ідеологічній війні.

Всі використані матеріали знаходяться у широкому доступі.
Всі зв'язки персонажів, звісно, лише припущення))
___________________________________________________

Upd: Тут мені нагадали, що помічника депутата Андрія Деркача звали Валерій Євгенієвич Філіппов. А в розписці Ігор Друзь згадує Алекея Филиппова. Тобто це очевидно різні люди. Це звісно не відміняє щедрих пожертв на УПЦ, і на Іонінський монастир та його діяльність від Андрія Леонідовича.
А от хто такий Олексій Філіппов, людина яка (або через яку), так щедро фінансується антиукраїнська діяльність - це запитання до СБУ.

Upd2: Ігор Друзь став "заступником міністра оборони ДНР" і воює на сході. Обіцяє "звільнити Київ". Парафіяни Іонінського і пов'язані з ним ідеологічно люди - такі няшки)

Upd3: Ігор Друзь, помічник одного з лідерів проросійської терористичної організації "Донецька народна республіка" Ігоря Гіркіна, визнав, що це їхні бойовики раніше збили два українських військових літаки - штурмовик Су-25 і транспортник Ан-26.

І скріншот, щоб напевне
Tags: УПЦ (МП), війна, політика, християнство
Subscribe

 • Чому в Росії бояться навіть вигаданої реальності?

  «Те, кто затевает вот это от все, вот эту вот русофобию…» Чому в Росії бояться навіть вигаданої реальності? Фільм…

 • (no subject)

  Українські військовослужбовці, артилеристи, прикриваються після вистрілу з гармати під час військової операції поблизу Первомайська Луганської…

 • (no subject)

  Була на Десні, Чернігівська область. Коли купались на річці, сусідка розказувала про один випадок. Днями по Десні сплавлялась група москалів.…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

 • 1 comment